Masz pytania? Skontaktuj się z nami: +48 668 440 010 | sklep @ futuri . pl
Pokaż kategorie

Produkty ACTONA COMPANY -15%

Produkty ACTONA COMPANY -15%

Mini Blog Futuri

Jak odmienić kuchnię?
Remont kuchni to naprawdę ciężkie przedsięwzięcie, które wymaga wcześniejszego zaplanowania. O ile w przypadku salonu i sypialni często wystarczy nawet sama zmiana koloru i odmalowanie ścian, by uzyskać efekt świeżości i nowości, w przypadku kuchni natomiast zwykle wiąże się to z wymianą kafelków oraz zabudowy kuchennej.
Więcej
Mały pokój, duży problem - jak dobrać meble?
Nie zawsze możemy pozwolić sobie na mieszkanie z dużym metrażem - niestety często zaporowa cena powoduje, że decydujemy się na wybór mniejszego mieszkania.
Więcej

Blog Futuri - wyposaż swoje wnętrze ze smakiem

Jak odmienić kuchnię? - Blog Futuri

2017-06-12
Remont kuchni to naprawdę ciężkie przedsięwzięcie, które wymaga wcześniejszego zaplanowania. O ile w przypadku salonu i sypialni często wystarczy nawet sama zmiana koloru i odmalowanie ścian, by uzyskać efekt świeżości i nowości, w przypadku kuchni natomiast zwykle wiąże się to z wymianą kafelków oraz zabudowy kuchennej. Jeśli zatem decydujemy się na tak radykalny krok, warto zastanowić się nad całą koncepcją.

    Przede wszystkim zastanówmy się nad naszym sprzętem AGD. Coraz częściej decydujemy się na modne chromowane lodówki, kuchenki i zmywarki. Są one nowoczesne i energooszczędne, a jednocześnie prezentują się naprawdę wspaniale - czy jednak będą pasowały do naszej nowej kuchni? Czy wielki i nowoczesny ekspres do kawy nie będzie zbytnio kontrastował z kafelkami w drobne bukieciki chabrów? Te pozornie mało znaczące drobiazgi tak naprawdę będą miały kluczowe znaczenie później, kiedy to skończymy urządzać kuchnię i spojrzymy na nią świeżym okiem. Oczywiście możemy zdecydować się na zabudowę wszystkich elementów AGD oraz rustykalne akcesoria, jednak w tym wypadku koncepcja musi być naprawdę dobrze przemyślana. Wiąże się to także niestety z większymi kosztami.

    W przypadku kuchni dobrze postawić przede wszystkim na funkcjonalność - pomierzmy wszystko dokładnie i sprawdźmy, czy uda nam się zmieścić wszystkie szafki i sprzęty. Przypomnijmy sobie także nasze pomieszczenie sprzed remontu - czy zawsze obijaliśmy się o kant blatu? A może denerwowały nas zahaczające o kieszenie uchwyty? Przy tworzeniu zabudowy na zamówienie uwzględnijmy wzrost dorosłych domowników - dzięki temu codzienne prace kuchenne będą o wiele mniej kłopotliwe. Do takiego funkcjonalnego wystroju znakomicie będą pasowały nowoczesne dodatki, np. designerskie lampy. W ten sposób zmienimy proste pomieszczenie w stylową kuchnię. Zachowajmy spójność pomiędzy użytymi materiałami - duża ilość stali będzie się gryzła z porcelaną czy suszonymi kwiatami i firankami w kratę, natomiast świetnie będzie pasowała do jasnych czy wręcz białych mebli.

Podoba ci się nasz artykuł?
Daj nam plusika!

Uważasz żę to ciekawe?
Daj znać znajomym!

Sprawdź też co nowego
pojawiło się w naszym sklepie internetowym

Krzesło SEVILLA RIB, fioletowe, tkanina, chrom 22126-10 BLOG_BOX_TITLE_2 Krzesło CUBE czarne, skóra ekologiczna 22049-1
Live Chat Software