Masz pytania? Skontaktuj się z nami: +48 668 440 010 | sklep @ futuri . pl
Pokaż kategorie

Produkty ACTONA COMPANY -15%

Produkty ACTONA COMPANY -15%

Mini Blog Futuri

Jak odmienić kuchnię?
Remont kuchni to naprawdę ciężkie przedsięwzięcie, które wymaga wcześniejszego zaplanowania. O ile w przypadku salonu i sypialni często wystarczy nawet sama zmiana koloru i odmalowanie ścian, by uzyskać efekt świeżości i nowości, w przypadku kuchni natomiast zwykle wiąże się to z wymianą kafelków oraz zabudowy kuchennej.
Więcej
Mały pokój, duży problem - jak dobrać meble?
Nie zawsze możemy pozwolić sobie na mieszkanie z dużym metrażem - niestety często zaporowa cena powoduje, że decydujemy się na wybór mniejszego mieszkania.
Więcej

Blog Futuri - wyposaż swoje wnętrze ze smakiem

Mały pokój, duży problem - jak dobrać meble? - Blog Futuri

2017-06-12
Nie zawsze możemy pozwolić sobie na mieszkanie z dużym metrażem - niestety często zaporowa cena powoduje, że decydujemy się na wybór mniejszego mieszkania. Choć może to sprawiać pewne problemy, to jednak niewielkie mieszkania mają także wiele zalet: są przytulne, łatwe do ogrzania i sprzątania, a w przypadku osób samotnych nie powodują poczucia osamotnienia. Dlatego jeśli mieszkamy w niewielkim lokalu i planujemy remont, zamiast narzekać, spróbujmy zmienić jego wady w zalety. Obecnie wiele salonów meblowych oferuje specjalne ekspozycje z wyposażeniem do niewielkich wnętrz. Dzięki temu możemy poszukać inspiracji i ciekawych rozwiązań oraz wprowadzać je później w życie w naszym mieszkaniu.

    Przede wszystkim ważna jest funkcjonalność - nie możemy pozwolić sobie na to, by pozostawiać przestrzeń niezagospodarowaną. Świetnym rozwiązaniem jest antresola - to także sposób na oddzielenie sypialni od salonu, jeśli wynajmujemy kawalerkę. Meble do małego pokoju nie powinny być zbyt wielkie - w ten sposób pozbawimy się przestrzeni i dodatkowo sprawimy, że będziemy czuć się przytłoczeni wielką szafą. Zamiast tego lepiej wykorzystywać rozmaite rozwiązania dla małych wnętrz. Stolik przed kanapą może być rozkładaną ławą - wówczas sprawdzi się nie tylko jak stół, ale i miejsce do przechowania. Zamiast dodatkowych foteli postawmy na składane pufy - można do nich schować naprawdę wiele, a jednocześnie złożyć je po użyciu i schować chociażby do szafy. Jeśli planujemy zakup dużego łóżka, zwróćmy uwagę na komorę do przechowywania. Możemy tam chować pościel lub odkurzacz, deskę do prasowania czy suszarkę. Świetnie sprawdzą się też wszystkie systemy do przechowywania wbudowane w zestawy wypoczynkowe. W przypadku maleńkiej kuchni wykorzystajmy całą możliwą przestrzeń - kto powiedział, że garnki nie mogą być podwieszone pod sufitem? W ten sposób zyskujemy dodatkowe miejsce do chowania talerzy i szklanek. Tradycyjne krzesła możemy zastąpić hokerami barowymi - zajmują mniej miejsca, a jednocześnie nadają wnętrzom nowoczesny wygląd.

Podoba ci się nasz artykuł?
Daj nam plusika!

Uważasz żę to ciekawe?
Daj znać znajomym!

Sprawdź też co nowego
pojawiło się w naszym sklepie internetowym

Krzesło SEVILLA RIB, fioletowe, tkanina, chrom 22126-10 BLOG_BOX_TITLE_2 Krzesło CUBE czarne, skóra ekologiczna 22049-1
Live Chat Software