Masz pytania? Skontaktuj się z nami: +48 668 440 010 | sklep @ futuri . pl
Pokaż kategorie

Produkty ACTONA COMPANY -15%

Produkty ACTONA COMPANY -15%

Mini Blog Futuri

Jak odmienić kuchnię?
Remont kuchni to naprawdę ciężkie przedsięwzięcie, które wymaga wcześniejszego zaplanowania. O ile w przypadku salonu i sypialni często wystarczy nawet sama zmiana koloru i odmalowanie ścian, by uzyskać efekt świeżości i nowości, w przypadku kuchni natomiast zwykle wiąże się to z wymianą kafelków oraz zabudowy kuchennej.
Więcej
Mały pokój, duży problem - jak dobrać meble?
Nie zawsze możemy pozwolić sobie na mieszkanie z dużym metrażem - niestety często zaporowa cena powoduje, że decydujemy się na wybór mniejszego mieszkania.
Więcej

Blog Futuri - wyposaż swoje wnętrze ze smakiem

Jak walczyć z ciemnymi pomieszczeniami? - Blog Futuri

2017-06-12
Choć na brak światła słonecznego nie będziemy musieli narzekać przez kilka następnych miesięcy, to jednak warto przypomnieć sobie długie, zimowe popołudnia podczas planowania remontu. Już na tym etapie możemy działać, jeśli wydaje nam się, że nasze pokoje są ciemne, pozbawione życia i ponure. Co wówczas możemy zrobić?

    Niestety, powiększenie okien nie wchodzi zwykle w grę - zresztą nawet duże okna nie gwarantują, że zawsze pomieszczenie będzie słoneczne. Możemy borykać się z wysokimi drzewami, sąsiednim budynkiem czy ustawieniem stron świata - dlatego zamiast walczyć z czynnikami zewnętrznymi, skupmy się na tym co zależy od nas samych, czyli wystroju wnętrza.

    Zacznijmy od farby - nie od dziś wiadomo, że im jaśniejsza, tym lepiej będzie odbijała światło, dlatego zrezygnujmy z żywych i nasyconych barw na rzecz jasnych pasteli. Jeśli surowa biel ścian wydaje nam się nie do zniesienia, zastanówmy się nad tapetami. Delikatne wzory na jasnym tle sprawdzą się przede wszystkim w przypadku ciemnych sypialni. Pamiętajmy, że białe meble również będą działały na naszą korzyść - dotyczy to w szczególności masywnych szaf i dużych, ciężkich komód. Zamiast ciemnego drewna wybierzmy zatem białą okleinę lub jasne, sosnowe i delikatne meble.

    Odpowiednie oświetlenie to w takim wypadku sprawa kluczowa. Nowoczesne lampy do salonu łączą w sobie świetny design oraz dużą użyteczność. Mocne żarówki z białym światłem rozjaśnią pomieszczenie, uważajmy jednak na zimne odcienie - sprawią one wrażenie nieprzytulności. Dobrze rozmieszczone lampy mogą powiększyć optycznie salon oraz dodać blasku w sypialni. Nawet jeśli ciężko jest nam rozstać się z ukochaną lampką do czytania, sprawdźmy nowoczesne propozycje. Możemy w ten sposób połączyć rozwiązania praktyczne i stylowe, w dodatku za niedużą cenę.

    Szczegóły mają znaczenie! Czy lustro wisi naprzeciwko źródła światła? Czy zasłony są ciężkie i ciemne? A może firanki nie przepuszczają zbyt wiele promieni słonecznych? Sprawdź, czy niechcący nie przyciemniasz sobie w ten sposób pomieszczenia. Może się okazać, że zmiana drobnych szczegółów i zakup nowej lampy w zupełności wystarczą, by odmienić dane pomieszczenie.

Podoba ci się nasz artykuł?
Daj nam plusika!

Uważasz żę to ciekawe?
Daj znać znajomym!

Sprawdź też co nowego
pojawiło się w naszym sklepie internetowym

Krzesło SEVILLA RIB, fioletowe, tkanina, chrom 22126-10 BLOG_BOX_TITLE_2 Krzesło CUBE czarne, skóra ekologiczna 22049-1
Live Chat Software