Masz pytania? Skontaktuj się z nami: +48 668 440 010 | sklep @ futuri . pl
Pokaż kategorie

Produkty ACTONA COMPANY -15%

Produkty ACTONA COMPANY -15%

Mini Blog Futuri

Jak odmienić kuchnię?
Remont kuchni to naprawdę ciężkie przedsięwzięcie, które wymaga wcześniejszego zaplanowania. O ile w przypadku salonu i sypialni często wystarczy nawet sama zmiana koloru i odmalowanie ścian, by uzyskać efekt świeżości i nowości, w przypadku kuchni natomiast zwykle wiąże się to z wymianą kafelków oraz zabudowy kuchennej.
Więcej
Mały pokój, duży problem - jak dobrać meble?
Nie zawsze możemy pozwolić sobie na mieszkanie z dużym metrażem - niestety często zaporowa cena powoduje, że decydujemy się na wybór mniejszego mieszkania.
Więcej

Blog Futuri - wyposaż swoje wnętrze ze smakiem

Białe meble dla każdego - Blog Futuri

2017-06-12
Urządzając dom lub mieszkanie często stajemy przed dylematem podczas zakupu mebli: postawić na wygodę, elegancję czy praktyczność? Wiele osób rezygnuje wówczas ze swojego wymarzonego wykończenia wnętrz na rzecz rozwiązań wieloletnich i zachowawczych. Ostatecznie zamiast salonu czy sypialni idealnej staramy się urządzić pokój w stylu, który tak naprawdę nie jest żadnym stylem. Kupujemy meble "na lata", w kolorach, które często nie odpowiadają nam do końca. Częstym argumentem jest na przykład opinia, że białe meble nie nadają się na co dzień, bowiem szybko się brudzą i niszczą. Czy powinniśmy jednak z nich zrezygnować?

    Białe meble rozświetlają pomieszczenie i optycznie je powiększają. Możemy za ich pomocą dodać światła do pokoju i sprawić, że wnętrze nie będzie wyglądało ponuro. Jeśli uważamy, że białe meble do salonu są niepraktyczne, sprawdźmy, jak sprawdzą się w naszej sypialni. Białe szafy nie są narażone tak często na zniszczenia, więc spokojnie możemy zainwestować w ten kolor, by stworzyć stylowy i subtelny wystrój. Świetnie sprawdzą się w przypadku delikatnych i pastelowych kolorów ścian czy pozostałych mebli.

    Białe meble młodzieżowe to dla większości osób wielka ekstrawagancja - jak wiadomo nastolatki często niszczą swoją własność i nie ma sensu inwestować w takie meble. Jednak możemy pokusić się także o stworzenie pięknej sypialni dla nastolatki, wykończonej dodatkami w pastelowych kolorach i stanowiącej miły kąt do nauki oraz odpoczynku. Pozwólmy dziecku podjąć decyzję odnośnie wystroju i sprawmy, by czuło się odpowiedzialne za swój wybór - wówczas możemy liczyć na to, że będzie bardziej przywiązane do swoich mebli i wskutek czego mniej je zniszczy.

    Czy biel może zagościć także w salonie? Oczywiście. Warunkiem jest tylko odpowiednia koncepcja i dobór pozostałych elementów. Decydując się chociażby na białą ławę powinniśmy zastanowić się, czy pasuje do pozostałych mebli. Czy będzie wyróżniała się na ich tle, czy też wręcz przeciwnie - stworzy spójną całość? Warto odpowiednio wcześniej rozplanować wygląd pomieszczenia i sprawdzić, czy aby na pewno tworzy zgraną paletę kolorów i stylów, by z zaskoczeniem nie kupować później całego zestawu mebli.

Podoba ci się nasz artykuł?
Daj nam plusika!

Uważasz żę to ciekawe?
Daj znać znajomym!

Sprawdź też co nowego
pojawiło się w naszym sklepie internetowym

Krzesło SEVILLA RIB, fioletowe, tkanina, chrom 22126-10 BLOG_BOX_TITLE_2 Krzesło CUBE czarne, skóra ekologiczna 22049-1
Live Chat Software