Masz pytania? Skontaktuj się z nami: +48 668 440 010 | sklep @ futuri . pl
Pokaż kategorie

Mini Blog Futuri

Jak odmienić kuchnię?
Remont kuchni to naprawdę ciężkie przedsięwzięcie, które wymaga wcześniejszego zaplanowania. O ile w przypadku salonu i sypialni często wystarczy nawet sama zmiana koloru i odmalowanie ścian, by uzyskać efekt świeżości i nowości, w przypadku kuchni natomiast zwykle wiąże się to z wymianą kafelków oraz zabudowy kuchennej.
Więcej
Mały pokój, duży problem - jak dobrać meble?
Nie zawsze możemy pozwolić sobie na mieszkanie z dużym metrażem - niestety często zaporowa cena powoduje, że decydujemy się na wybór mniejszego mieszkania.
Więcej

Blog Futuri - wyposaż swoje wnętrze ze smakiem

Natura bliżej NAS - Blog Futuri

2016-06-09


    Coraz częściej cenimy sobie naturę w zasięgu ręki. Doceniamy jej wpływ na nasze otoczenie na to jak zmienia nasz dom w zielony zakątek. Odkrywamy naturę na nowo, stajemy się miejskimi ogrodnikami. W tym artykule powiemy wam jak stworzyć swój własny ogród w centrum miasta.

   

Nawet mieszkając w środku miasta, możemy stworzyć swój własny ogród, miejsce w którym otoczymy się intensywną zielenią. Zapach ziół, świeżych warzyw i owoców sprawi, że poczujesz się jakbyś był na polach słonecznej Toskani.

Dzisiaj nie trudno stać się ogrodnikiem, coraz więcej roślin ma bowiem swoje odmiany doniczkowe. Krzewy, drzewa czy winnorośle nie rozrastają się nadmiernie, za to obficie owocują. Odmian jest wiele i nie są kapryśne, musimy jednak pamiętać aby zapewnić im dostęp do słońca i wody.Rezygnujesz z posiadania własnego zielonego zakątka z powodu braku miejsca ? Nic bardziej mylnego, za pomocą starych nieużywanych rynien możesz stworzyć miejsce na swoje własne ulubione zioła, bazylię, rozmary, lawendę czy oregano. Warto jednak Pamiętać, aby co 2-3 tygodnie dosiewać nowe nasiona, by nieprzerwalnie cieszyć się naszym zielnikiem.Rośliny tak jak ludzie lubią odpowiednie sąsiedztwo. Przykładowo seler ma korzystny wpływ na pomidory, koper lubi rzodkiew a cebula cząber. Sałata ma bardzo dobry wpły na ogórki, truskawki. Nie powinno się sadzić ogórka razem z pomidorami lub ziołami, nie lubią się również bazylia z majerankiem, mięta zaś lubi rosnąć sama tak jak i papryka.

Pamiętajmy że przygodę z naszym ogrodem możemy zacząć w każdym momencie i dowolnym miejcu.

Podoba ci się nasz artykuł?
Daj nam plusika!

Uważasz żę to ciekawe?
Daj znać znajomym!

Sprawdź też co nowego
pojawiło się w naszym sklepie internetowym

Krzesło SEVILLA RIB, fioletowe, tkanina, chrom 22126-10 BLOG_BOX_TITLE_2 Krzesło CUBE czarne, skóra ekologiczna 22049-1
Live Chat Software